Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Автоматичний інкубатор з терморегулятором.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 22 бер. 2017 17:54 #301

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Шановний Soir! Тільки що пробував моделювати в Proteus з долученою Вами прошивкою з поста 299 - програма зависла. Зробив СТОП в моделюванні, потім СТАРТ - знову пішло робити, але через декілька хвилин все зависло.
Останнє редагування: 22 бер. 2017 17:57 від Ingenrus. Причина: Додаток
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 22 бер. 2017 19:22 #302

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Тільки що пробував моделювати в Proteus з долученою Вами прошивкою з поста 299 - програма зависла...
Схема тяжелая для симуляции, зависания возможны по вине самого Proteus. Особенно при нажатии на кнопки. Кроме того, есть в симуляторе свои особенности работы с WDT.

Я проверил работу на макете - зависаний нет. Создавал искусственно зависания (программным способом) - WDT отрабатывает, программа перезапускается. В этом плане все нормально.
Проверьте в рабочих условиях. Первое время понаблюдайте, если это уже реальный объект. Я не все проверял на макете, только индикатор, кнопки и датчик температуры.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 22 бер. 2017 19:34 #303

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Щиро дякую Вам, так, зависання пішло після декількох натискань на кнопки. Добре, я спробую прошивку в дії в режимі інкубації і тоді відпишусь Вам. Всього вам доброго та здоров*я Вам!!!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 05 квіт. 2017 22:33 #304

  • Rafi9791
  • Rafi9791 аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 8
Добрый день уважаемые форумчане. После долгих моих мучений с невозможностью управлять инкубатором это проблема была решена. И заключалась она в том что сам дисплей не давал возможности в войти в меню и нормально управлять кнопками. При замене дисплея на другой проблема исчезла и все заработало. А то я уже не знал что и делать. Спасибо за помощ кто помогал очень признателен и уважаемому Soir. Очень много его проектов себе повторил и очень доволен. Спасибо огромное.

Хочу ещо спросить а есть ли какое то пояснение к данному меню а то я некоторых пунктов меню не могу толком понять к чему они относятся и что там выставлять для правильной работы. Буду очень признателен.

Нарушение п. 5.8 Правил форума. Сообщения объединил.
Останнє редагування: 05 квіт. 2017 23:49 від Айнцвайдрайченко.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 06 квіт. 2017 09:27 #305

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Rafi9791 пише:
И заключалась она в том что сам дисплей не давал возможности в войти в меню и нормально управлять кнопками. При замене дисплея на другой проблема исчезла и все заработало.
Теоретически такое возможно, если в дисплее реализованы входа с низким входным сопротивлением. На практике с таким не сталкивался.

Rafi9791 пише:
Хочу ещо спросить а есть ли какое то пояснение к данному меню а то я некоторых пунктов меню не могу толком понять к чему они относятся и что там выставлять для правильной работы.
Описания, как цельного документа, наверно нет. Нужно перечитывать тему (начиная с начала создания и до декабря 2016, когда последний раз обновлялась прошивка) и отслеживать все изменения и доработки. Я и сам затрудняюсь сейчас описать финальную версию - нужно разбираться, что там к чему.
Поэтому, что не ясно - задавайте вопросы. Может так совместно и составим описание работы.

У меня вместе с проектом хранится какое-то описание. Но оно не обновлялось по ходу разработки. И я даже не уверен, что оно вообще от этого инкубатора. Смотрите...
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 21:24 #306

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго вечора всім! Шановний Soir, програму протестував. Поки що був один "глюк" - замість букв та слів меню було появились ієрогліфи, після відключення з мережі було все добре. У мене питання - ві казали про те, що включили WATCHDOG: у ф*юзах треба ставити галочку програмування навпроти WDTON? Яким чином він ще може включатися? Щиро дякую Вам.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 21:40 #307

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
WDT включен программно. В FUSE его включать не нужно.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Ingenrus

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 21:48 #308

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
А чому тоді пішли ієрогліфи ан екрані? підкажіть , будь ласка, в чому ще може бути проблема? Дякую.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 22:08 #309

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Распишите проблему подробнее. Когда они пошли, при каких условиях? Потом наладилось? Они постоянно появляются?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 22:16 #310

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Вони пішли вночі, терморегулятор включений через стабілізатор 220В. Само не налаштувалось, треба було тільки виключити з мережі 220В та знову включити. З*явилось поки один раз, але при цьому ще й виключився нагрівач, температура в інкубаторі знизилась до 20 градусів.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 22:36 #311

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Очевидно, нужно искать причину сбоев. Зависание - только одно из проявлений сбоев. WDT зависнуть программе не дает, но сбой исправить или предотвратить не может.
Чаще всего причиной таких сбоев бывает нестабильность питания или сильные импульсные помехи при коммутации нагрузки (реле, симистор...).
Поэтому смотрите схему, разводку печатной платы, питание... Если причина питание, попробуйте установить галочку в FUSE BODEN.

Завтра гляну еще прошивку - как еще можно бороться с последствиями сбоев. Но причина в железе.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 07 квіт. 2017 22:42 #312

  • Rafi9791
  • Rafi9791 аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 8
Большое спасибо уважаемый Soir буду смотреть и разбираться. Извините за нарушение правил не думал что так получится вроде писал отдельно.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 08 квіт. 2017 11:14 #313

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Дякую Вам Soir за пораду. Спробував поставити BODEN - буду наблюдати. Долучаю свою плату, подивіться, може порадите ще щось.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 11 квіт. 2017 20:48 #314

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго вечора всім! шановний Soir! Прошивку спробував, виявився недолік з фьюзом BODEN - періодично, без закономірності, на 1-2 секунди пропадає температура на дисплеї (прочерки), виключається нагрів, Р=0,0%. Прошив зі знятим BODEN - все працює, температура не пропадає. Ви дивилися прошивку, як можна ще боротися зі збоями?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 11 квіт. 2017 22:31 #315

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
виявився недолік з фьюзом BODEN - періодично, без закономірності, на 1-2 секунди пропадає температура на дисплеї (прочерки), виключається нагрів, Р=0,0%. Прошив зі знятим BODEN - все працює, температура не пропадає.
Опять все указывает на низкое качество источника питания +5V.
У Вас есть возможность его заменить? Хотя бы временно запитать от другого стабилизатора?

Ingenrus пише:
Ви дивилися прошивку, як можна ще боротися зі збоями?
Пока ничего не придумал, так как не могу понять причину сбоев.

Посмотрел печатную плату.
Не понял подключение светодиода к выводу 1 МК и с него же резистор 1 кОм на массу? Странно, что вообще работает... Дайте схему, по которой делалась разводка, может я неправильно разглядел.
Масса закольцована, это плохо. Ее лучше разорвать между выводом 22 МК и разъемом LR-LL.
Не помешал бы конденсатор 0,1 мкФ как можно ближе к выводам питания МК (между 7 и 8).
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 12 квіт. 2017 07:58 #316

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго ранку! Стабілізатор я вже міняв, і не один. Змінив 7 шт. 7805 - не допомогло. Що стосується світлодіода, - колись я робив термостат на ATTINY2313... В цій схемі 1 пін був підключений до +5В через резистор 1 кОм. Та траплялось таке, що при відключенні від джерела живлення пристрою спостерігалось затирання EEPROМ. Десь на форумах було запропоновано ввести такий ланцюжок для запобігання такому шкідливому процесу. І це допомогло. Ось і в цій схемі я ввів такий ланцюжок - я думаю, що він зайвий не буде. Хоча, шановний Soir, може він тут і не потрібен... До Вашої поради про закольцовку маси я прислухаюсь та спробую розділити дорожку. І поставлю конденсатор (е тільки 0,47 мкФ) між ножками 7 та 8. Щиро дякую.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 12 квіт. 2017 08:55 #317

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Стабілізатор я вже міняв, і не один. Змінив 7 шт. 7805 - не допомогло.
Я имел ввиду не отдельную замена 7805, а вообще другой внешний источник +5V.

Ingenrus пише:
Десь на форумах було запропоновано ввести такий ланцюжок для запобігання такому шкідливому процесу.
Или Вы неправильно поняли, или неправильно реализовали. Хотя есть специалисты из разряда "дядя Вася на гаражах", которое и не такое могут придумать.
В любом случае, для того, чтобы разобраться в причинах нестабильной работы, микроконтроллер (и не только он) должен быть подключен и эксплуатироваться в соответствии с даташит.
Поэтому просто уберите из схемы резистор с вывода 1 на массу.
Для цивилизованной защиты от снижения напряжения питания разработчики предусмотрели BODEN.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Ingenrus

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 12 квіт. 2017 10:33 #318

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Добре. Спробую. Дякую.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 квіт. 2017 20:25 #319

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Доброго вечора всім! Шановний Soir, дякую за добрі поради. Змінив згідно з даташитом на ATMEGA8 1 ножку через резистор 1 кОм на +5В. Змінив джерело живлення +5В для процесора, поставив на LM2596 стабілізатор. Після запуску почало все нормально робити, але я дещо помітив неладне... При спробі включення повороту лотків (схема на реле, мотор РД-09) десь на десятий раз пройшов збій (пішли на індикаторі ієрогліфи). Програма продовжувала робити, продовжувався нагрів та робота вентилятора. Сама програма не перезапустилася- прийшлось вимикати з мережі, бо на екрані нічого не можна було розібрати. Я так гадаю, що, можливо, мої проблеми йдуть від контактів реле. Це є електромагнітна перешкода. Як з нею можна буде боротися? Можли це зробити програмним шляхом? Дякую Вам.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 квіт. 2017 20:49 #320

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Як з нею можна буде боротися? Можли це зробити програмним шляхом?
Программа не знает, когда с индикатором случилась неприятность. В данном случае они общаются только в одну сторону.
Могу только сделать превентивный перезапуск индикатора через какие-то промежутки времени. Или, если Вы точно знаете, что причина поворот лотков, то после запуска переворота делать перезапуск индикатора.
Можно куда-то кнопку пристроить, которая будет перезапускать индикатор в ручном режиме...

Но все равно, правильный путь - устранение причины, а не устранение последствий.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 квіт. 2017 20:58 #321

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Якщо буде Ваша ласка - зробіть. Це буде дуже велике діло. Якщо можливо - через окремий проміжок часу, та вручну кнопкою. Дякую Вам та з наступаючим Великоднем! Щастя та здоров'я!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 квіт. 2017 21:19 #322

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ingenrus пише:
Якщо можливо - через окремий проміжок часу
Какой?
Ingenrus пише:
та вручну кнопкою.
Свободный вывод 17. Если Вы не собираетесь менять туда-сюда датчик влажности, тогда можно убрать джампер DHT11/22 на выводе 15. Как скажете.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 14 квіт. 2017 21:32 #323

  • Ingenrus
  • Ingenrus аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 143
Проміжок часу - 5 хвилин. Можна задіяти 17 пін, він не використовується. Щиро дякую.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 15 квіт. 2017 05:49 #324

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Добавил кнопку и таймер на 5 минут. Пробуйте.
Долучення:
Останнє редагування: 28 квіт. 2017 15:50 від Soir. Причина: Обновление прошивки.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Автоматичний інкубатор з терморегулятором. 22 квіт. 2017 21:22 #325

  • Andrea_13D
  • Andrea_13D аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 1
Добрий вечір. Soir скажіть будь ласка чи можливо добавити в прошививку вибір типу інкубації? наприклад курячі, індичі... і введення окремих параметрів для кожного типу інкубації. прошивка пост №153.
Останнє редагування: 22 квіт. 2017 22:49 від Andrea_13D.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir