Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 09 лист. 2022 19:31 #1

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Шановні друзі завжди шукав можливість де що модернізувати електричний котел, додавши можливість контролювати не тільки температуру а й часи роботи і це мінімальні бажання. Але за для реалізації усіх необхідно не тільки розуміння роботи мікроконтролеру, а й вміння написання програмного коду! На жаль з останнім є проблеми тому зазвичай або звертаюсь до фахівців за допомогою, або використовую готові рішення додавши доповнення які реалізовують усі(або майже усі) мої потреби. Так відбулося і цього разу. Що може робити цій пристрій: 1) керувати тэнами електрокотла у двох режимах термостату або термостату за таймером, наприклад один тен працює відповідно у режимі термостату, а два інших додатково вмикаються на певний проміжок часу на який ви самостійно їх запрограмуєте скажемо у нічний час це розвантажить енергосистему а при наявності двотарифного лічильника зекономить суттєво гроши. 2) має захист від пробою твердо тільних реле що не дасть досягти теплоносію критичної температури й аварійної ситуації. 3) має індикацію режимів роботи і зручне керування тенами незалежно від встановленого таймеру, тобто для переводу роботи з термостату- таймеру у режим термостату необхідно лише натиснути на переключатель вибраного каналу. Схема проста на логічних елементах але для зручності використовував окремі мікросхеми у яких в одному корпусі один елемент. Світлодіоди використав типу 5050 RGB за для ефективності індикації. Ну і відповідно сама схема, робив для себе але вирішив поділитися як що маєте питання готов відповісти.


Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Oto

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 09 лист. 2022 21:51 #2

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
З точки зору логіки роботи, схему можна значно спростити.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 09 лист. 2022 23:14 #3

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Так звісно але хотів максимальної інформативності та захисту від можливих проблем тому так і нагородив, а як що поставити мікросхеми у звичайних корпусах де одразу 4 логічних елемента або 6 то проблем жодних от тільки печатку розводить важче.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 10 лист. 2022 07:43 #4

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
rar пише:
... а як що поставити мікросхеми у звичайних корпусах де одразу 4 логічних елемента або 6...
Я не про тип корпусу, а про саму логіку. Там десь половина елементів зайві.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 10 лист. 2022 18:44 #5

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Так дійсно можна рахувати їх зайвими, про те на сам перед вони необхідні для максимальної візуалізації саме режимів роботи, тобто дивлячись на котел не треба вглядатися у доволі маленькій дисплей щоб зрозуміти які включені режими роботи і які тени зараз працюють а які знаходяться у режимі очікування просто та наглядно. Але усьому є ціна і ця ціна додаткові елементи.
Останнє редагування: від rar.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 10 лист. 2022 19:57 #6

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ні, ви мене не зрозуміли. Цієї ж функціональності, візуалізації, управління і т.п. можна досягти меншим числом елементів. При тому, суттєво меншим. Це стосується і елементів логіки, і окремих деталей.

P.S.
Ще уточню. Використовуючи ту ж саму елементну базу, що і у Вашій схемі. Без контролерів, дисплеїв і таке інше...
Останнє редагування: 10 лист. 2022 20:01 від Soir. Причина: Доповнення.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 10 лист. 2022 22:05 #7

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Цікаво подивитися на ваш варіант, я не проти спрощення схеми.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 11 лист. 2022 07:38 #8

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Ви програмою Proteus користуєтесь? В архіві проект, можна просимулювати роботу схеми.
На схемі тільки логіка, подивіться, чи відповідає її робота оригінальній схемі. В схемі також можливі ще деякі варіації, але то вже не принципово.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: rar

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 11 лист. 2022 18:08 #9

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Так де що відрізняється але дійсно суттєво спрощує і реально має право на життя. Чомусь я завжди стараюся ставити буфери на індикацію тим самим відокремлювати від комутаційних вузлів. Може це даремна пересторога або проста звичка про те робота зроблена плати виготовлені і чекають на збірку. Все одно вдячний вам за увагу й спрощений варіант, принаймні у людей буде вибір який варіант для себе робити покладаючись на свої можливості та потреби.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 11 лист. 2022 19:44 #10

  • Soir
  • Soir аватар
  • онлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
rar пише:
Так де що відрізняється
Що саме? Функціональність інша, чи індикація?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 11 лист. 2022 22:10 #11

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Тільки схемотехніка, бо свою у протеусі не сохранив, а вже зроблену тільки знайшов підключив і подивився все так само робота і індикація.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 27 бер. 2023 13:39 #12

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
rar пише:
Доброго вечора, хочу звернутися до автора, цього чудового пристрою. На жаль не знаю як до вас звати, тому продовжу без особистості. На базі вашого пристрою я зробив модуль розширення для керування електричним котлом sxem.org все чудово але є одне прохання до вас, чи можливо зробити апаратну програмну затримку сигналу термостат десь 3-5 секунд при першому включенні це потрібно для того щоб механічне реле не зазнавало "горячого" підключення на контактах бо його призначення захист від пробою на коротко твердотілих реле.
Десять років минуло, це дуже давній проект, дивним чином залишився лише один единий файлик з кодом, якщо це ваш варіант, то пощастило.
Тому що інших варіантів нема.
Прошивку до прикріпив до повідомлення, подивіться чи це ваш варіант?
Долучення:
россия - подлая нацьiя!
Останнє редагування: 28 бер. 2023 08:07 від Oto. Причина: оновлена прошивка
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: rar

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 27 бер. 2023 19:54 #13

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Дуже дякую за відповідь але у сенсі коду я нічого на жаль не розумію, тому цей HEX файл мені нічого не говорить. Я використовував прошивку для 4х канального таймеру www.sxem.org/2-vse-stati/22-tajmery/96-n...-displeem-nokia-5110. Я продивився у блокноті той HEX порівняв з тим що у долученні і зрозумів що він інший навіть з першої строки.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 27 бер. 2023 20:30 #14

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
rar пише:
.. що він інший навіть з першої строки.
Ні так не піде порівнювати.
Якщо у вас під час запуску на екрані є заставка
" *ТИК-ТОП* "
"версия 5.0_328"

тоді те що я виклав для вас вище, потрібно чи в МК, чи хоч би в протеусі дивитись
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 27 бер. 2023 22:36 #15

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Запустив у протеусі так заставка " *ТИК-ТОП* " "версия 5.0_328" Але це те що у архіві зі статті і те що я прописував у ATmega, про те я не знаю що потрібно робити з HEX файлом який ви надали.

Так загрузив таки у протеус видає " *ТИК-ТОП* " "версия 5.1_328" я так розумію це вже з затримкою?

Дуже дякую у протеусі все працює тепер в залізі буду пробувати. Це суттєво допомогло спростити схемотехніку. Тож ще раз дуже дякую! Де що забув вас спитати, чому у протеусі реакція на кнопки швидка ау "залізі" значно повільна? Чи можна це якось виправити?

Мабуть я вже вам набрид, но є ще одне прохання до вас я записав новий код у МК все добре але мені треба інвертувати підсвітку бо виходить що при натисканні клавіатури вона тухне а через де який час починає світити.


Порушення Правил, розділ 5, п.8.
Oto
Останнє редагування: 28 бер. 2023 08:02 від Oto. Причина: Порушення правил п5.8
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 28 бер. 2023 08:04 #16

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
rar пише:
...Де що забув вас спитати, чому у протеусі реакція на кнопки швидка ау "залізі" значно повільна? Чи можна це якось виправити?
Ні , не можу виправити.

rar пише:
..інвертувати підсвітку..
Дивиться мое повідомлення вище, там оновлена прошивка - підсвічування з інверсією.

rar пише:
... набрид, ...
Так, якось на п5.8 дивитись, за це колись відправлю до лазні
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: rar

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 28 бер. 2023 18:19 #17

  • rar
  • rar аватар
  • Оффлайн
  • I go sometimes
  • Дописи: 56
  • Подякували: 7
Зауваження зрозумів, порушень більше не буде. Дякую за допомогу!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 29 лют. 2024 12:52 #18

  • GenukUA
  • GenukUA аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 81
  • Подякували: 10
  • sxem.org Sponsor 2021,2024
Oto пише:
Десять років минуло, це дуже давній проект, дивним чином залишився лише один единий файлик з кодом, якщо це ваш варіант, то пощастило.
Тому що інших варіантів нема.
[/quote]

Так розумію, вже нічого не змінити?
Гарна розробка, працює вже роки. Єдина трабла з кнопками. З часом підкислюються і починають глючити. Вже 2 рази міняв. Бачу є вільні порти. Зробити б кнопочки напряму ::-):
Останнє редагування: 29 лют. 2024 12:57 від GenukUA.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 01 бер. 2024 11:18 #19

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Напишіть дослівно, що у вас написано на екрані при запуску.
Повинно бути щось на зразок:
"Недельный"
" Таймер "
*ТИК-ТОП*
"версия 5.1_328"
" sxem.org "
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 01 бер. 2024 12:45 #20

  • GenukUA
  • GenukUA аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 81
  • Подякували: 10
  • sxem.org Sponsor 2021,2024
"Недельный"
" Таймер "
*ТИК-ТОП*
"версия 5.0_328"
" c2.at.ua"
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 01 бер. 2024 12:57 #21

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Так добре, у мене є схожа версія, вона "трохи" новіша вашої, але можна спробувати.
А у вас є протеус, який працює у відповідності з вашою схемою?
Якщо є, давайте його сюди.
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 03 бер. 2024 21:03 #22

  • GenukUA
  • GenukUA аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 81
  • Подякували: 10
  • sxem.org Sponsor 2021,2024
Ні, нажаль немає ::-(: . Є тільки в залізі.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 04 бер. 2024 13:37 #23

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Нам треба якось визначитись. Щоб розуміти, як ми можемо вести діалог за схемою.
Ось дивіться у мене є протеус 8,6



Є прошивка 5.2, під неї є вихідний код.
Якщо у вас ця схема працюватиме

отже, може робити якусь модернізацію.
Долучення:
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 04 бер. 2024 14:28 #24

  • GenukUA
  • GenukUA аватар
  • Оффлайн
  • I'm here long time
  • Дописи: 81
  • Подякували: 10
  • sxem.org Sponsor 2021,2024
Ось моя схема (по якій у мене зроблено). Перевірив, ніби така ж.
Останнє редагування: 04 бер. 2024 14:29 від GenukUA.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Модуль розширення таймер-термостат "Тік-Топ" для керування електрич.котлом 04 бер. 2024 21:02 #25

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
Заархівуйте свою робочу прошивку, і спробуйте прошивку з мого повідомлення23, чи буде вона коректно працювати у вас.
Якщо нова прошивка буде працювати так само, як і ваша, тоді малюйте на схемі кнопки, з підключенням як вам буде зручно.
Тоді спробуємо зробити роботу кнопок безпосередньо.
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir