Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Led Strip Tester (MC34063)

Led Strip Tester (MC34063) 31 груд. 2021 20:09 #1

  • studiotandem
  • studiotandem аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 573
  • Подякували: 213
  • sxem.org 2019,2021 Author
Інколи доводиться займатись ремонтом різноманітної техніки у складі якої є світлодіоди. Якщо це один світлодіод, то перевірити його тестером не викликає проблем. Але якщо світлодіоди включені послідовно і їх багато (LED-лампочки, TV Led Backlight Strip та інше...) то такий спосіб не підходить. Напруги тестера для цього недостатньо. Можна, звичайно, використати лабораторний блок живлення. Але і його може бути замало. Доводиться робити гірлянду з послідовно-включениих блоків живлення для забезпечення потрібної напруги запалювання LED-стрічки. При цьому є великий ризик зіпсути світлодіоди розрядним струмом конденсатора, що стоїть на виході БЖ. Доводиться додатково ставити ще струмообмежуючий резистор. Все це не є дуже зручним. З огляду на це все виникла потреба у пристрої, який би вирішував цю незручність. І вони існують, як у вже готовому вигляді від китайських друзів, так і різні самопальні варіанти. Але вони з різних причин мене не задовільняли. Довелось придумувати щось своє. В результаті вийшла досить проста і на доступних компонентах конструкція.Основні характеристики:
- автономне живлення від одного елемента li-ion акумулятора (3,6V)
- регулювання вихідної напруги в межах 15-185V.
- стабільний вихідний струм 3-5 mA.

Прилад дозволяє оперативно перевіряти як окремі світлодіоди, так і послідовно включені їх групи та визначати напругу падіння на них. Також може бути корисним для визначення напруги стабілізації стабілітронів без маркування.Схема:
Високовольтний перетворювач виконаний на "легендарній" MC 34063 без будь-яких зовнішніх комутаційних елементів. Q1, VD2, R4, R5 являють собою генератор стабільного струму. VR1 - регулятор вихідної напруги.Деталі:
- Q1 - високовольтний (не менше 250V) PNP транзистор. Використав MPSA92 (просто такий був в наявності).
- VD1 - високовольтний Ultra fast діод.
- C1 - бажано танталовий або ж якийсь Low ESR.
- Трансформатор Tr1 використав від старої енергоощадної лампочки. Там якраз було приблизно 260 витків. Її й використав як вторинну обмотку. А первинну (15 витків) домотав. Вийшов неповний один ряд. При намотці важливо звернути увагу на крапочки на схемі.
- Вольтметр використав готовий китайський трьох дротовий 0-100V. Напругу живлення на нього подав вже після діода Шоткі та 78L05. Стабільно працює від 3V, що мені було і потрібно для живлення від li-ion акумулятора. Єдина незручність що міряє до 100V а далі прочерки. Не став заморочуватись та залишив так. Не критично.
- Корпус використав готовий від якогось LED-драйвера.

Конструкція зібрана на макетній платі і при правильній збірці починає працювати одразу. Резистором R5* можна змінювати вихідний струм.Увага!!! Прилад при необережному поводженні з ним може трішки кусатись. :woohoo:

Вітаю Всіх з прийдешнім Новим роком!
Слава Україні !!! Смерть ворогам !!!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Oto, kussns, yumot, Айнцвайдрайченко, AndryG, Shredder_chip
Модератори: wolf2000, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir