Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Вимірювач пробою напівпровідників.

Вимірювач пробою напівпровідників. 24 июнь 2020 07:26 #51

• Soir
  • Soir аватар
  • Moderator
  • Спасибо получено: 4647
  • Respect sxem.org Sponsor 2019 Author
Bat1978 пишет:
Я так розумію, що тепер треба зменшувати час реакції.
Думаю, дело не в скорости реакции. Теоретически, можно скорость еще уменьшать, это никак не должно влиять на жизнь подопытных. Влиять будет только на время общего тестирования. Увеличение скорости после какого-то порога может снова не позволять нормально работать тестированию.
Если Вы таким образом думаете ограничить время нахождения пациента под высоким напряжением, то наверно подобрать будет сложно. У всех разная живучесть, завтра окажется что для каких-то нужно еще меньше...

Желательно было бы сделать более мелкие шаги увеличения напряжения. Тогда определение пробоя было бы более четким и безопасным в последствиях. Но это снова нужно заниматься железом.

Скорее всего здесь нужно поработать с дельтой. Шаги у нас крупные. Вы можете в ручном режиме построить таблицы для разных элементов каким образом идет нарастание напряжение на каждом шаге. Исходя из этой таблицы определить дельта для каждого шага. Затем уже определить минимальную дельта для определения пробоя. То есть, дельту делать не нулевую. Тогда можно будет после пробоя не допускать дальнейшего роста напряжения.
Поскольку частота у нас фиксированная, а число шагов маленькое, то можно снова перейти от процентов к шагам в тестовом режиме. Так будет проще в составлении такой таблицы.
Добавил такую версию прошивки (11).
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Вимірювач пробою напівпровідників. 24 июнь 2020 08:27 #52

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
  • Спасибо получено: 13
Добре. Я поки їду на кілька днів, потім займусь. Тут ще може я завеликий резистор на 4.7 мОм поставив, треба попробувати зменшити.На КТ 315 с таким резистором постійно показує різну напругу пробою. Від 40 до 100 вольт. На транзисторах більш потужних, напруга пробою більш стабільна, не відрізняється більше ніж 5 вольт при повторних випробуваннях. Але там резистор я ставив на 100 ком. Можливо не хватає току для стабільного пробою переходу. До речі в тому посиланні, що мені давав studiotandem, автор теж писав що деякі транзистори виходять з ладу. В посиланні що давав я, автор примінив регулятор току на змінному резисторові на 3 мОм. Треба ескпериментувати.

Останній пока тест, прошивку не міняв. Резистор зменшено з 4.7 мОм до 2.5 мОм, помогло мало. Потім поставив конденсатор на 10 мкф з виходу дільника ( стояв о.1 мкф) і все стало нормально. Пробував з десяток раз, напруга пробою КТ315Б стоїть як вкопана, 96-97 вольт.
Последнее редактирование: 24 июнь 2020 09:01 от Bat1978.

Вимірювач пробою напівпровідників. 30 июнь 2020 10:03 #53

• wolf2000
  • wolf2000 аватар
  • на форуме
  • Moderator
  • Слава Україні !!! Смерть ворогам
  • Спасибо получено: 246
  • sxem.org Sponsor 2019 ukraine-medal
Bat1978 пишет:
На КТ 315 с таким резистором постійно показує різну напругу пробою. Від 40 до 100 вольт.
Змініть совок на щось імпортне.
Декілька років тому мав таку проблему в зарядному пристрої. Десятка два перебрав, поки по пораді Soir не змінив на імпорт.
Плата запрацювала як слід. До того то ШИМ то ще щось не могли вирівнять.
"Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!"

Вимірювач пробою напівпровідників. 04 июль 2020 09:11 #54

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Я повернувся. То такий КТ 315 попався. Взяв інші,нічого не горить, все ціле. Взяв підставив замість імпульсного трансформатора, звичайний, 50-ти герцовий. Результат на фото, видає на виході 600 вольт без помножувача. І це на частоті 30 кГц. В общому, з підбором трансформатора проблем не має, в ньому працює майже все, лише габарити грають роль. А от з помножувачем у мене проблеми. Високовольтні конденсатори, що заказав на алі, десь по дорозі пропали. Відкрив спор, повернув гроші.Буду заказувати повторно. Так що повноцінно зібрати і перевірити знов поки не зможу.

Вимірювач пробою напівпровідників. 11 июль 2020 17:22 #55

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Випаяв я із старих плат високовольтних конденсаторів. Ємність маловата, габарити завеликі, але все вийшло. Мені хватило помножувача напруги на 5.Прийшлось трохи переробити дільник напруги, а саме включити токообмежувальні резистори , які беруть участь в випробуванні транзистора, в цей дільник. Інакше дуже завишало напругу. Результати деяких тестів. КТ 315б-пробой переходу 88 вольт. КТ 816Г-пробой переходу 128 вольт. КТ 940-пробой переходу 730 вольт.
Прошивка працює чудово. Трансформатор використав такий як на фото.Він має дві первинних обмотки, але вони мають різну кількість витків. Як не дивно, але вихідна напруга виходить більша, при роботі на обмотку з більшою кількістью витків. Також вихідна напруга різко зменшується, при підвищенні напруги живлення вихідного транзистора. Оптимально 3-4 вольти, що повністю спів падає з напругою літієвого акб. Скориговану схему, по якій можна повторити,викладаю. Пізніше, відкоригую друковані плати з тими змінами, які прийлось робити на ходу, і викладу їх сюди.

Вложенный файл:

Имя файла: shema.rar
Размер файла:10 KB

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 13:26 #56

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Пробував перевіряти конденсатори на пробой. К73-17 на 250 вольт, при напрузі 430 вольт чути як проходить ісровий пробій. Конденсатор після цього залишається робочий. Конденсатор на 60 вольт після пробою прийшов в негодність, сталося КЗ.Єлектроліти ємністю більше 10 мкф,перевірити не виходить. Пробував польові транзистори.IRF 840 з китаю, по даташиту 500 вольт, мають 610-630 вольт, нормальні.Транзистори з материнок 60N03 по даташиту 25 вольт. Пробій йде на 33-35 вольт, запасу майже немає.
Нічого в голову не приходить , що використати в якості гнізда, куди підключати елементи для перевірки.

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 14:57 #57

• Oto
  • Oto аватар
  • Moderator
  • Спасибо получено: 1029
  • Site Sponsor 2017 Author sxem.org Sponsor 2019
Интересно, если вашим приборчиком тестировать,
что будет с пробоем у таких многослойных керамических конденсаторов

и останутся ли они рабочие после пробоя?
#StopRussianAggression
Последнее редактирование: 12 июль 2020 14:58 от Oto.

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 15:24 #58

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Попробував, ємність на конденсторі 474, прибор показав 373 n. Після трьох разової перевірки, пробій на 24 вольта, конденсатор цілий і показує 373 n.Насправді пробій там десь на 18 вольт йде, потім прибор ще через силу підкачує напругу.Потрібно зменшувати резистор, на такі малі напруги. Є ще один недолік в програмі. Коли перевіряв конденсатор ( плівка) на 60 вольт, то напруга піднялась десь до 200 вольт, потім стався пробій і напруга впала до нуля. Конденсатор пробило, але прилад не зафіксував напругу, при якій це сталось.Дисплей зафіксував 0. Можливо потрібно зменшити час реакції.
На фото число 24 майже не видно :dry:

Последнее редактирование: 12 июль 2020 15:31 от Bat1978.

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 15:29 #59

• Oto
  • Oto аватар
  • Moderator
Bat1978 пишет:
ємність на конденсторі 474, прибор показав 373 n.
Это уже сразу некондиция какая то, и эксперимент здесь тогда недостоверный,
есть такой же новый и китайский?
#StopRussianAggression

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 15:33 #60

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Це новий, не знаю чи китайський. Зараз піду пошукаю, десь ще повинні бути. Цих у мене штук з 20 і всі мають заниженну ємність. І не знаю на яку вони напругу.
Ще знайшов нові на 30 пік і 1 мкф. По тестеру 35 пік і 970 нан. 30 пік пробив при тисячі з копійками а 1 мкф пробив при 200 вольт з копійками. Всі вийшли з ладу і мають КЗ.
Soir, зменшіть час реакції в прошивці. На 1 мкф можливо і вцілів би, але опять таки, програма по трошки по трошки протягом кількох секунд все таки ще дочавила напругу на 20- 40 вольт і конденсатор пробило. Виглядало це так. Бистрий підйом напруги до 200 вольт , різке зменшення і повільне по 2-3 вольта підіймання до 230-240 вольт. Точно не зафіксував, мельтішіння цифр, а дисплей знов показав 0.
Последнее редактирование: 12 июль 2020 15:46 от Bat1978.
Спасибо сказали: Oto

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 15:54 #61

• Oto
  • Oto аватар
  • Moderator
Bat1978 пишет:
Всі вийшли з ладу і мають КЗ.
Детальки жалко конечно, но спасибо за эксперимент, теперь тоже буду знать, что для такой керамики последствия перенапряжения печальны :(
#StopRussianAggression

Вимірювач пробою напівпровідників. 12 июль 2020 16:02 #62

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Oto пишет:
Детальки жалко конечно(
Немає там чого жаліти. Навіть з партії конденсаторів один-два спалити, зате видно на яку напругу вони розраховані. Меньше проблем при зборці схеми. Перший конденсатор явно розрахований на напругу не більше 15 вольт. Буду ставити їх в схеми с живленням 5 вольт.

Вимірювач пробою напівпровідників. 15 июль 2020 22:04 #63

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Soir пишет:
То есть, дельту делать не нулевую. Тогда можно будет после пробоя не допускать дальнейшего роста напряжения.
Можна для проби зробити дельту 5 мв ( 5 вольт по індикатору)? Після пробою напруга росте повільно, по пару вольт на крок регулювання, повинно спрацювати. Для перевірки переходів напів провідників, в принципі так як є, вже все чудово. Хочеться ще по можливості приспособити для перевірки пробою конденсаторів.

Вимірювач пробою напівпровідників. 16 июль 2020 06:47 #64

• Soir
  • Soir аватар
  • Moderator
Обновил прошивку, проверьте.

Вимірювач пробою напівпровідників. 16 июль 2020 17:28 #65

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Пока проблем не бачу, все добре. Спрацьовує ніби різкіше. Про конденсатори прийдеться забути. Китайські пробивають зразу в КЗ і при напругах, які в десять і більше раз вищі, за їхню робочу напругу, і виходять з ладу. В совдеповських картина інакша, там пробиває наружну ізоляцію. Виникає іскра з обкладки конденсатора на вивід для пайки. Конденсатор в більшості випадків залишається робочий. Все це не дає ніякої інформації про їх робочу напругу.

Вимірювач пробою напівпровідників. 30 мая 2021 21:24 #66

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Доброго вечора. Soir, чи не важко вам зробити ще одну версію для індикатора із загальним анодом. Мій перший приборчик у мене перепросили, роблю ще один. А індикаторів із загальним катодом в запасах не знайшов, куча із анодом. Прошивка на першій сторінці.
Последнее редактирование: 30 мая 2021 21:26 от Bat1978.

Вимірювач пробою напівпровідників. 31 мая 2021 07:41 #67

• Soir
  • Soir аватар
  • Moderator
Загальний анод.
Вложения:

Вимірювач пробою напівпровідників. 31 мая 2021 20:05 #68

• Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • habitue
Дуже дякую. Здоров'я вам в наш непростий час.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Модераторы: wolf2000, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir