Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Вимірювач пробою напівпровідників.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 06:56 #26

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
Так що регулювання частоти робіть 6-9 кгц.
Сделаю. Но может стоит попробовать и более высокие частоты?

P.S.
Сделал регулировку ширины импульса в процентах, от нуля до ста. Наверно так будет удобнее, по крайней мере в отладке.
Для автоматического режима работы можно установить нижний и верхний пределы. Например, старт с 10%, завершение тестирования 60% (если пробой не произошел раньше). Можно сделать с десятыми долями процента для большей точности.
Останнє редагування: 21 черв. 2020 07:51 від Soir. Причина: Дополнение.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 09:51 #27

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
*Спочатку писав про проблему, це наводки були, написане видалив*.
Треба підрізати верхній діапазон регулювання імпульсу. 90% буде максимум. Крок регулювання що в ручну, що автоматично, робіть кратний 5 %. Інакше дельту не зловимо. Регулювання вручну по 1-3 кроки не змінює напругу на виході перетворювача.
Буду приводити схему до повного завершення, робити помножувач і дільник. На виході вже добився 300-350 вольт що з дросселя, що з 50-ти герцового трансформатора. Останній до речі запрацював на частоті 200 Гц. Як виявилось я велика залежність резонансної частоти, від ширини імпульса.Но найкраще працює все одно на частотах від 3кГц.

Зробив дільник,поки що 300 вольт на вході, на виході 3 вольти. При пуску автоматичного вимірювання, відразу зупиняється. Як писав вище, треба міняти крок регулювання. При подачі на дільник зовнішньої напруги, на дисплеї висвічується адекватний результат, вольтметр працює.
Останнє редагування: 21 черв. 2020 10:43 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 11:15 #28

  • studiotandem
  • studiotandem аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 758
  • Подякували: 258
  • sxem.org 2019,2021,2023 Author
Ви ставите коня поперед воза.... Спочатку потрібно визначитись з силовою частиною (бо вона є основною), а вже потім вказати МК як нею керувати.
Керуючи ШІМом трансформаторним перетворювачем Ви досягнете тільки намагнічення сердечника. Трансформатор це не дросель. Про 50-ти герцові трансформатори варто забути... Це не дуже добра ідея. Орієнтуватись потрібно на 20-100 kHz. Думаю, що вихідну напругу зручно буде регулювати ШІМом, що змінює напругу живлення вихідного каскаду (Step-UP DC-DC) .... а частоту зробити постійною (скважність 50%). Тут щось подібне.
Слава Україні !!! Смерть ворогам !!!
Останнє редагування: 21 черв. 2020 11:31 від studiotandem.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 11:57 #29

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
studiotandem пише:
Думаю, що вихідну напругу зручно буде регулювати ШІМом, що змінює напругу живлення вихідного каскаду (Step-UP DC-DC) .... а частоту зробити постійною (скважність 50%). Тут щось подібне.
Не проходить, пробував.При підвищенні напруги живлення з 3 до 5 вольт, приріст на виході всього 20%, при подальшому підвищенні більше 5 вольт, різкий спад на 80%.studiotandem пише:
Спочатку потрібно визначитись з силовою частиною (бо вона є основною), а вже потім вказати МК як нею керувати.
Керувати однаково, міняю тільки будову вихідного каскакаду.
50-ти герцові трансформатори теж будуть працювати нормально, в лампових підсилювачах на такому залізі вони працюють до 20 кгц. Тут же можна частоту міняти. Мене вони не влаштовують тільки по габаритам. Поки що з дроселем виходить непогано.
Частота тут і так буде постійна, в меню тільки буде підгонка до конкретного дроселя.
Останнє редагування: 21 черв. 2020 11:59 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 12:05 #30

  • studiotandem
  • studiotandem аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 758
  • Подякували: 258
  • sxem.org 2019,2021,2023 Author
Bat1978 пише:
Не проходить, пробував.При підвищенні напруги живлення з 3 до 5 вольт, приріст на виході всього 20%, при подальшому підвищенні більше 5 вольт, різкий спад на 80%.
Там нелінійна залежність. Потрібно розбиратись чому так... Воно повинно працювати.

P.S. Ви це пробували по якій схемі? Якщо по Вашій з повідомлення #5, то все так і буде (намагнічення сердечника - втрата властивостей сердечника - спад напруги).
Слава Україні !!! Смерть ворогам !!!
Останнє редагування: 21 черв. 2020 12:46 від studiotandem.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 13:08 #31

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Схема з дроселем. Трансформатор себе веде нормально при підвищенні напруги а дросель входить в насищення. Його потрібно підбирати під конкретну вхідну напругу частоту і максимальну скважність. Так що легше взяти стабільне живлення і міняти імпульс накачки.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 13:38 #32

  • studiotandem
  • studiotandem аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 758
  • Подякували: 258
  • sxem.org 2019,2021,2023 Author
Можна й так.... Тільки помножувач після вже не працюватиме. А 3kV Ви таким чином не отримаєте. :S
Так що зверніть увагу на те посилання парою постами вище. Це практично те, що Вам потрібно.
Слава Україні !!! Смерть ворогам !!!
Останнє редагування: 21 черв. 2020 13:49 від studiotandem.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 14:11 #33

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
studiotandem пише:
Можна й так.... Тільки помножувач після вже не працюватиме. А 3kV Ви таким чином не отримаєте. :S
Побачимо, може і не отримаю. В любому випадку, моя схема з перших постів з трансформатором повністью працює, і головне від 3 вольт, що дозволяє зробити компактний переносний варіант, навіщо мені схема із посилання.
Тепер по прошивці. В режимі *Пуск* програма не функціонує. На долі секунди загоряється світлодіод і все. Один раз, може із 30 натискань, запустилось і на дисплеї показало напругу від нуля до 200 вольт. Тим не менше,після того як в меню вручну змінюю ширину імпульсу і вихожу з меню, то на екрані показує зафіксовану напругу, яка була на виході трансформатора.
Підключив все таки зовнішній генератор і ним вияснив яка потрібна частота. Номінальна частота роботи трансформатора 35-40 кГц. На цих частотах він видає максимальні 460 вольт. Так що давайте зупинимося на частотах 30- 40 кгц, або зовсім приберемо меню частоти і зробимо фіксовані 40 кГц. Як вам зручніше. Після цього я ще раз прожену шкалу регулятора ширини імпульсу , подивимось куди і як її корегувати.
Останнє редагування: 21 черв. 2020 16:52 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 21:37 #34

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
40 кГц, пока еще можно настраивать
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 22:08 #35

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Вийшло в приборі, що 30 кГц оптимальна частота. Вище і нижче вже йде спад. Піду робити виписку, регулятора ширини імпульсу на вихідну напругу. Поки що опишу проблему із пуском. Кнопка пуск так само не працює, може це дасть наводку де шукати. При першому включені, заходжу в меню регулятора ширини і кнопками міняю . В цей момент зелений світлодіод горить, що показує що на виході є імпульс, і на виході трансформатора є вихідна напруга. Далі перехожу в меню регулятора частоти, також міняю кнопками, імпульс на виході є, світлодіод горить. Третій раз нажимаю *меню* і виходжу з нього. Відразу засвічується світлодіод * стоп* і імпульс на виході пропадає. Натискання на кнопку * пуск* нічого не дає, крім запалювання на короткий час світлодіоду. Якщо зараз знов зайти в меню регулятора ширини імпульсу, то світлодіод не горить, на виході імпульсів не має, хоча той показник, який був введений перед цим на екрані висвічується. Для запуску генерації, потрібно кнопками перейти показник 100 на дисплеї. Після цього робота відновлюється.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 22:18 #36

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Автоматический режим еще нужно дорабатывать. И первое что нужно сделать - определить шаг и возможно задержку перед измерением для стабилизации выходного напряжения.
Второе - определить минимальную стартовую ширину импульса.
Сейчас вполне вероятно, что второе же измерение показывает такое же напряжение, как и первое и тест завершается через несколько миллисекунд после старта. А возможно и первое, и второе измерение, еще несколько ... показывают ноль.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 21 черв. 2020 22:33 #37

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
І так виписка. Максимальна напруга 400 вольт при живленні 3.3 вольта.
Зліва число на індикаторі, справа напруга на виході. Дільник поки що сто до одного, 100 вольт на виході, 1 вольт на вході контролера. Заміри роблю тестером. Cтартує дуже різко. Верх можна обрізати посередині шкали.
Долучення:
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 06:56 #38

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
И что с этим делать дальше?
Пока уменьшил шаг до 0,1%. Частота по умолчанию 30 кГц.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 09:03 #39

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Soir пише:
И что с этим делать дальше?
Давайте вертатись назад. У нас пропала скважність. Зараз імпульс розширюється настільки, що при 100 стає сплошною лінією. Спочатку, коли були не проценти,а кроки регулювання, скважність наскільки помню, зберігалась.
Зараз плавніше регулюється, но далі 20 вже підвищення зупиняється, копка * пуск* не працює. Я не можу вичислити закономірність, деколи, дуже рідко, вона спрацьовує і шкала вольтметра пробігає від нуля до 400 і зупиняється.
Останнє редагування: 22 черв. 2020 09:07 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 15:42 #40

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
Давайте вертатись назад. У нас пропала скважність. Зараз імпульс розширюється настільки, що при 100 стає сплошною лінією.
Так и должно быть, а как Вы себе по-другому представляете работу ШИМ?

Bat1978 пише:
коли були не проценти,а кроки регулювання, скважність наскільки помню, зберігалась.
Все было точно также, Вы наверно просто не доходили до максимума из-за сложности до него добраться.

Bat1978 пише:
но далі 20 вже підвищення зупиняється
Что дальше 20 не повышается?

Bat1978 пише:
копка * пуск* не працює.
Я уже пару раз писал - автоматика будет работать некорректно, пока не будет определен шаг, задержка, ограничение... Вы готовы назвать мне эти величины?
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 17:02 #41

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Soir пише:
Что дальше 20 не повышается?
Да.
Залив одну з перших прошивок, де регулювання було 1023 ступені. Там скважність зберігалась, приблизно 50%, провірив осциллографом. І регулювання напруги там якесь більш плавне, правда частота мала,більше 200 вольт не видає. Можливо все зміниться зі збільшенням частоти. Скважність пропала коли перейшли на проценти. Давайте вернемо регулювання ступенями, подивлюсь до якого верхнього діапазону йде збільшення напруги і виставимо той показник за верхню межу. І після того запустимо в роботу *Пуск*.Тоді я назву вамSoir пише:
шаг, задержка, ограничение.
Там насправді точності великої і не треба, плюс мінус лапоть. Токи мізерні, до 100 мкА. Коли пробьє переход, то думаю що допустимо буде, якщо програма пройде ще декілька кроків ( навіть десятки кроків) у верх.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 19:54 #42

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
Soir пише:
Что дальше 20 не повышается?
Да.
Мой вопрос: "Что?". Как к нему пристроить Ваш ответ: "Да"?

Bat1978 пише:
Залив одну з перших прошивок, де регулювання було 1023 ступені. Там скважність зберігалась, приблизно 50%, провірив осциллографом.
Наверно нам нужно начать с того, чтобы Вы где-нибудь почитали, что такое ШИМ, в принципе... Или скажите где мне что-то почитать, так как совсем не понимаю, что это за такой термин "скважність зберігалась".

В первых прошивках было ограничение 1023 при возможных может 2047 или 65535 (зависит от частоты, тоже уже писал), вот и всё. Здесь я уже наверно трижды спрашивал, какое установить ограничение - ответа нет. Но Вам никто не запрещает установить ширину 50% и любоваться в осциллограф. Это в ручном режиме. В этом режиме Вы как раз и должны определить это ограничение, после которого увеличивать ширину импульса уже не имеет смысла (или нельзя). Затем это ограничение я пропишу в автоматический режим и ничего не будет доходить до прямой линии. Это верхнее ограничение.
Но, если нужно, тогда можно сделать и нижнее ограничение - старт не с нуля, а может с нескольких процентов. На тот случай, если Ваш формирователь высокого напряжения на минимальной ширине импульса не работает. И в этом случае первые замеры будут нулями и программа будет сразу останавливаться.
Вот эти цифры Вы мне должны сказать. А определить их - тестируя в ручном режиме, для этого он и создан.
Дальше, в продолжение вопроса. При необходимости можно эти ограничения (верхнее и нижнее) завести в настройки. Но это опять же Вы мне должны сказать: нужно это или не нужно.
И здесь абсолютно не важно, оперируем мы процентами или какими-то другими единицами.

Bat1978 пише:
Давайте вернемо регулювання ступенями, подивлюсь...
Регулирование и так идет теми же ступенями, только отображение уже в процентах. Это я еще раз повторяю. В процентах уже не зависит от частоты и других внутренних вопросов МК. Выставили 50% они и останутся 50%. Поскольку настройка идет с десятыми долями процента, то всего возможно 1000 ступеней. 1000 - это уже и будет прямая линия. Но никто Вас не заставляет делать 1000, это просто предел регулировки - максимальная ширина импульса. Делайте 500 (50,0%). Тоже повторяю.

Bat1978 пише:
до якого верхнього діапазону йде збільшення напруги і виставимо той показник за верхню межу. І після того запустимо в роботу *Пуск*.Тоді я назву вамSoir пише:
шаг, задержка, ограничение.
Что Вам для этого не хватает? Определяйте, прошивка это позволяет, а мне назовите.

И еще раз. Кнопка ПУСК уже и сейчас работает, и работала с самой первой версии прошивки. Но пока не будут определены "шаг, задержка, ограничение" - адекватной работы не будет.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 20:37 #43

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Soir пише:
Да.
Мой вопрос: "Что?". Как к нему пристроить Ваш ответ: "Да"?
Да, не повышается.Soir пише:
И что это за такой термин "скважність зберігалась".
имел в виду, что при максимальных 1023, скважность была 50%.Хотел что бы при 100 % на дисплее скважность составляла 50%. Больше не имеет никакого смысла, трансформатор входит в насыщение. Но видимо делать придется еще меньше, читайте в конце.Soir пише:
. Здесь я уже наверно трижды спрашивал, какое установить ограничение - ответа нет. Но Вам никто не запрещает установить ширину 50% и любоваться в осциллограф.
Сейчас верхнее ограничение 20, я писал выше. Выше 20 , напряжение уже не растет.Soir пише:
Но, если нужно, тогда можно сделать и нижнее ограничение - старт не с нуля, а может с нескольких процентов.
А вот тут наоборот.На минимуме стартует с 70 вольт без умножителя. С умножителем будет больше 500 вольт. Имеем очень резкий старт и медленный финиш. Когда была регулировка 1023, старт был мягкий, был медленный и более менее линейный рост по всей шкале, только напряжение повышалось примерно через 50 шагов. Но это конечно было на низкой частоте. На 30 кГц, возможно так уже не будет.
Потрібно зробити, щоб теперішні 20 кроків регулятора, стали 100 %. Більше не треба. Регулятор частоти викинути зовсім, туди лізти не можна. Чуть змінив частоту і всі настройки по регулятору зміщаються на +- 40%. Фіксовано 30 кгц .


.
Останнє редагування: 22 черв. 2020 20:41 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 22 черв. 2020 21:28 #44

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
Да, не повышается.
Вопросительное слово в моем вопросе "что". Как на него можно отвечать "да"? Сформулирую по-другому: Что не повышается? Давление, настроение, напряжение, ток, ширина импульсов...?
Soir пише:
имел в виду, что при максимальных 1023, скважность была 50%.Хотел что бы при 100 % на дисплее скважность составляла 50%.
Не выставляйте 100%, почему Вы в них вцепились. Какая разница, что на дисплее. Просто укажите мне, что ширина импульсов в автоматическом режиме должна быть не более 20,0%. Ручной режим отладочный, в нем сделано до 100,0% чтобы Вы могли определить пределы ширины импульсов. Вот и все, определите и забудете про этот режим, я его вообще уберу из настроек. А в автоматическом ширина импульсов будет доходить до величины, которую Вы укажете и которую считаете наиболее оптимальной. Никаких настроек пределов в меню также не будет, это только усложняет наше взаимопонимание. Поэтому прошу учесть, что если Вы пишете 20,0%, то это будет зашито в прошивку на постоянно. А если в силу каких-то обстоятельств Вы решите, что все-таки лучше 25,0, или 19,8 к примеру, то тогда Вам придется обращаться ко мне, чтобы я внес соответствующие изменения в прошивку.

Bat1978 пише:
Выше 20 , напряжение уже не растет.
Ну, слава богу, выяснили - напряжение не растет...

Bat1978 пише:
Когда была регулировка 1023, старт был мягкий, был медленный и более менее линейный рост по всей шкале, только напряжение повышалось примерно через 50 шагов. Но это конечно было на низкой частоте. На 30 кГц, возможно так уже не будет.
Опять Вы про свои 1023... Если я Вам скажу, что 1023 это 20% от всей шкалы для той частоты, так будет нормально?
Если я для 30 кГц установлю 1023, то это будет прямая линия. Более того, она и при 500 будет прямая, и при 300... только при меньше ~260 будут наблюдаться импульсы.
И второе здесь. Для 1 кГц, о которой Вы все время вспоминаете, Вы просили сделать шаги более резкими. Я их увеличил в 10 раз, но Вы хотели даже больше. Теперь оказывается именно медленные были хорошо...

Ладно. Будем двигаться дальше. Уточняю сухой остаток. Частота 30 кГц, максимальная ширина импульсов 20,0%. Правильно? Если да, посмотрю, можно ли для этой частоты сделать более плавное изменение ширины.
Дальше. Скорость нарастания ширины импульсов в автоматическом режиме (или задержка между шагами, если другими словами). Сейчас я так понимаю, всё происходит настолько быстро, что вся система не успевает реагировать. В результате процесс завершается, не успев толком начаться. Это так? Сделать медленнее?

P.S.
Пересчитал нынешние настройки. Всего от нуля до 100% 265 шагов. Вы определили, что 20,0% это максимум. То есть, весь диапазон изменения шагов будет от 0 до 53. Поэтому и резко... Посмотрю, что можно сделать программно, но уже сразу могу сказать или даже повторить - не оптимальная работа железной части. Не знаю, прислушались ли Вы к советам studiotandem или нет, я лишь констатирую факт.
Останнє редагування: 22 черв. 2020 21:46 від Soir. Причина: Дополнение.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 00:02 #45

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Soir пише:
Уточняю сухой остаток. Частота 30 кГц, максимальная ширина импульсов 20,0%. Правильно?
Правильно. Тільки поки що нічого далі не робіть в планіSoir пише:
посмотрю, можно ли для этой частоты сделать более плавное изменение ширины.
Резистор в емітері транзистора VТ1 був не в порядку. Десь не мав контакту і сильно впливав на роботу . Його покази плавали. Після заміни старт став плавний.
Soir пише:
Сейчас я так понимаю, всё происходит настолько быстро, что вся система не успевает реагировать. В результате процесс завершается, не успев толком начаться. Это так? Сделать медленнее?
Попробуйте. Я не знаю чого воно не стартує. Напруга на виході піднімається, всі умови создані для роботи, дельти поки що немає, так що просто повинно пробігти всю шкалу до кінця.Soir пише:
не оптимальная работа железной части. Не знаю, прислушались ли Вы к советам studiotandem или нет, я лишь констатирую факт.
В силовій частині все добре і оптимально під цей трансформатор. Трансформатор фабричний, повишаючий , з 12 до 15000 вольт. Його схема включення така як у мене на схемі.
Ту схему що мені показав studiotandem я бачив до цього багато разів тай і не тільки цю, є ще багато. Вона мені не підходить від слова зовсім. Головна причина, це живлення 3 вольта. Польовиками с таким живленням керувати ну дуже важко. А шукати з напругою затвора 3 вольти, буде не дешево і довго.
Останнє редагування: 23 черв. 2020 00:45 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 07:53 #46

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Тепер нижню межу теж потрібно почати не нуля як зараз а з 0.4. Те що зараз 0.3, повинно стати нулем. Поки що так.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 08:36 #47

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
Тільки поки що нічого далі не робіть в плані...
То есть, 53 ступени регулировки Вас устраивает? Если Вы выходное напряжение будете делать до 3000V, то в пересчете каждый шаг будет 3000/53=56,6V. Ошибка определения остановки может быть +-1 шаг (в идеале, но может быть и несколько шагов). Таким образом, точность измерения будет не лучше +-56,6V, а вполне вероятно +-113V или даже +-170V.

Bat1978 пише:
Я не знаю чого воно не стартує.
Я уже раз десять Вам писал - стартует. Вопрос нужно ставить - почему оно сразу останавливается. И вероятные причины перечислял, но Вы почему-то "не стартует" и всё.

Bat1978 пише:
всі умови создані для роботи, дельти поки що немає, так що просто повинно пробігти всю шкалу до кінця.
Если дельты нет - программа сразу останавливает процесс и никакого "пробежать до конца" быть не может.

Bat1978 пише:
В силовій частині все добре і оптимально під цей трансформатор. Трансформатор фабричний, повишаючий , з 12 до 15000 вольт.
Ну, ну...

Обновил прошивку.
Убрал настройку частоты.
Число шагов ограничено на уровне 20,0% (53 шага). Ручной режим пока еще доступен, там полная шкала осталась.
Сделал задержку между шагами 0,3 сек. Тестируйте, если все будет нормально, тогда скорость будем увеличивать.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 09:41 #48

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Soir пише:
То есть, 53 ступени регулировки Вас устраивает?
Вже не знаю, можливо що да, варто попробувати. Виявилось що робота в автоматичному режимі і в ручному відрізняється. в автоматичному напруга піднімається значно вище і тому я не знаю до якого числа йде перебір процентів регулювання. Невелика виписка ручного регулювання на початку діапазону.
На шкалі від 01 до 03, на виході маємо 5 вольт. Крок 0.4 змінює напругу до 18 вольт. Подальше підняття від 04 до 07, нічого не змінює. Показник 08 піднімає напругу до 48 вольт. Далі до показника 1.1 напруга на виході стабільна.Показник 1.2 підвищує до 65 вольт. Слідуючий показник, який щось міняє вже 1.7. Щоб напруга регулювалась плавно, нам потрібно нагрузити на виході трансформатор, але цього зробити не можу, бо ток дуже малий. Але зараз майже працює !!!Soir пише:

Если Вы выходное напряжение будете делать до 3000V, то в пересчете каждый шаг будет 3000/53=56,6V. Ошибка определения остановки может быть +-1 шаг (в идеале, но может быть и несколько шагов).
Це не страшно, особливо беручи до уваги написане вище, де видно що регулювання не рівномірне.

Soir пише:
Если дельты нет - программа сразу останавливает процесс и никакого "пробежать до конца" быть не может.
Але зараз саме це програма почала робити, добігає до кінця , і зупиняється коли напруга перестає підніматись.
Soir пише:
Сделал задержку между шагами 0,3 сек. Тестируйте, если все будет нормально, тогда скорость будем увеличивать.
Зараз одинарне натискання *пуск* программу не запускає. Треба підряд нажати пару раз. Видно із-за того, що при показниках 01-03 напруга не змінюється. Треба зробити початок шкали з показника 0.3. А так все поки що чудово, вольтметр в приборі після пуску, змінює показник від 0 до 450 вольт і зупиняється. Піду попробую підключити якийсь стабілітрон для перевірки в реальній роботі.

Підключив стабілітрон на 44 вольти, програма спрацювала, дисплей показав 40 вольт, але це ще необхідно підстроїти дільник . Я вже задоволений, навіть без помножувача можна багато чого перевірити в діапазоні 450 вольт. Напевно зроблю два виходи, один так як є зараз, другий з помножувача. :cheer:
Слідуючий підопитний, транзистор КТ 816Г. Напруга пробою в нього вийшла 155 вольт, подвійний запас. Збільшив живлення вихідного каскаду з 3 до 6 вольт, напруга піднялась до 800 вольт. Торкнувся рукою. Від удару поскидав зі столу і паяльник і прибор. На цьому реальні випробування завершую, страшно все на соплях і дротиках. відшліфуєм прошивку і в корпус.
Soir при аналогічних показниках в порівняні з цим прибором, у нас вийшов шедевр. В десятки разів меньше деталей, простіша конструкція і батарейне живлення. Можна кинути в карман і йти в магазин відбраковувати транзистори.

Ще результат перевірки. Якщо не підключаю тестера, при натисканні кнопки *пуск* при живленні 3.3 вольта, прибор накачує напругу до 540 вольт. До яких показників при цьому доходить ширина ШИМ не відомо, в ручному режимі с підключеним тестером, я скільки не можу вижати з нього.
В звязку з цим я бачу три варіанти. робите обмеження на тепершні 20 % і я тестую. Друге, програма записує показник до якого дійшла в EEPROM і ви його зчитуете і третій варіант. лишаемо верхній діапазон як є, програма сама доходить , куди потрібно.
Останнє редагування: 23 черв. 2020 13:12 від Bat1978.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 21:26 #49

  • Soir
  • Soir аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 14111
  • Подякували: 5431
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023 Respect Author
Bat1978 пише:
в автоматичному напруга піднімається значно вище і тому я не знаю до якого числа йде перебір процентів регулювання.
До того числа, которое Вы назвали: 20,0%. Или 53 шага, если Вам так понятнее и удобнее.

Bat1978 пише:
Soir пише:
Если дельты нет - программа сразу останавливает процесс и никакого "пробежать до конца" быть не может.
Але зараз саме це програма почала робити...
Значит дельта есть. Дельты нет - стоп. Или, если говорить более строгим языком: когда измеренное напряжение меньше либо равно предыдущему измерению, программа останавливается. Так было с самой первой версии и ничего в принципе не изменилось.

Bat1978 пише:
Треба зробити початок шкали з показника 0.3.
Сделал.

Bat1978 пише:
В звязку з цим я бачу три варіанти. робите обмеження на тепершні 20 % і я тестую.
Они (ограничение 20%) и так есть.
Добавил отображение шагов. В основном режиме если кратковременно нажать на MENU будет отображены достигнутые шаги. В старшем разряде символ P. Так что Вы можете самостоятельно смотреть, куда дошли.

P.S.
Увеличить число шагов для этой частоты не получается. 20,0% это 53 шага.
Останнє редагування: 23 черв. 2020 21:26 від Soir.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Вимірювач пробою напівпровідників. 23 черв. 2020 23:02 #50

  • Bat1978
  • Bat1978 аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 268
  • Подякували: 26
Все чудово, стартує без проблем, Накачує напругу на виході ще більше, вже до 600 вольт доходить. Доходить до показника 17 при максимальній напрузі. Транзистори середньої потужності провіряє добре. А вот взяв КТ 315 через резистор 1.5 мОм, і він вигорів. Взяв другий транзистор, вже через резистор на 4.7 мОм і така картина. Видно що на 35 вольт пішов пробой переходу, напруга призупинилась на деякий час,зростання різко зменшилось, но все таки по одному два вольта докачало до 120 вольт. Я так розумію, що тепер треба зменшувати час реакції.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir