Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Економічне джерело живлення 400V для дозиметра

Економічне джерело живлення 400V для дозиметра 20 січ. 2019 19:28 #1

  • Айнцвайдрайченко
  • Айнцвайдрайченко аватар
  • Оффлайн
  • Модератор
  • Дописи: 905
  • Подякували: 375
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 zavsehdatay Author
Схема проста і не містить дефіцитних/дорогих деталей, має непогані характеристики. Хороша повторюваність. Рекомендую для початківців (і не лише).
Середній струм споживання без навантаження – 0,2...0,5мА і залежить від напруги живлення. Мушу зауважити, що виміряти струм точно, не виходить: стрілка приладу сіпається, т.к. схема відстежує 400V на виході і при найменшому падінні напруги підживлює вихід. Поки напруга тримається – схема відпочиває. Підживлення відбувається кілька разів на секунду. За відсутності навантаження, переважають паузи в роботі та короткі цикли підживлення. У паузах струм має порядок одиниць-десятків мікроампер, під час підживлення - одиниці міліампер. При максимальному навантаженні паузи стають короткими, а робочий цикл подовжується. Результати випробовувань:
- при живленні від 1,5V на виході стабільно тримаються 400V без навантаження (таке спостерігається при природних рівнях гамма-фону);
- при живленні від 2,0V впевнено тримається 400V при навантаженні виходу до 10мкА;
- при живленні від 2,5V навантаження можна збільшити до 20мкА (це допустимий струм для СБМ-20);
- при живленні від 3,0V - 40мкА (2шт. СБМ-20), при цьому струм споживання батареї збільшується до 14-15 мА.
Слова "впевнено тримається навантаження" означають, що 400V просаджуються не більше ніж на 10V.
Напруга живлення можна підвищувати до 6-7 Вольт, а вище - не раджу, оскільки при 7,5-8 Вольтах, різко збільшується споживаний струм. Думаю, можна підлаштувати схему і під 9-вольтове живлення, але в цьому напрямку я не працював.
Не обов'язково проводити таке ретельне налаштування, яке провів я, оскільки навряд чи комусь доведеться вимірювати граничні для датчиків рівні.
Розміри плати вийшли 30х47 мм, причому я не дуже прагнув досягти компактності. Є місце для ущільнення, а з SMD-деталями буде зовсім малесенька.



СЛАВА УКРАЇНІ!
Ганьба агресору, смерть окупантам!
Останнє редагування: 13 жовт. 2023 16:49 від Айнцвайдрайченко.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: Oto, viktoryan, 67bmv, picollo, Serg62

Економічне джерело живлення 400V для дозиметра 24 жовт. 2022 13:31 #2

  • Serg62
  • Serg62 аватар
  • Оффлайн
  • Користувач
  • Дописи: 1
номінал резистора R5 бажано підвищити раз в 10-15
Останнє редагування: 24 жовт. 2022 14:14 від Wolf. Причина: rp
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Економічне джерело живлення 400V для дозиметра 01 жовт. 2023 16:15 #3

  • Айнцвайдрайченко
  • Айнцвайдрайченко аватар
  • Оффлайн
  • Модератор
  • Дописи: 905
  • Подякували: 375
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 zavsehdatay Author
Serg62 пише:
номінал резистора R5
Параметри схеми залишаються стабільними при зміні R5 від 1кОм до 1МОм, перевірено експериментально.
СЛАВА УКРАЇНІ!
Ганьба агресору, смерть окупантам!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir