Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Ретро приймач на двійку.

Ретро приймач на двійку. 03 січ. 2023 23:03 #1

  • ur4ulh
  • ur4ulh аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 196
  • Подякували: 76
  • zavsehdatay
Мається відреставрована двійка, в ній магнітола Тернава на три діапазони. На лицьовій панелі три кнопки вибору діапазону і дві крутилки гучності і настройки. Треба зробити радіо і блютуз не руйнуючи досконалої краси мордяки старої магнітоли. Думаю зліпити ардуіно з модулем фм радіо, настройка буде від багатообертового резистора на аналоговому вході. Порадьте модуль радіо, щоб гарний прийом був. Інтернет радить Si4705, але мав справу з цифровим RDA5807M прийом мені зовсім не сподобався. Хтось мав справу з даним модулем (Si4705)? Може є ще якісь варіанти?
Ні в якому разі не можна недооцінювати ті осяяння, які прості настільки, що можуть поміститися на серветці.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 04 січ. 2023 09:46 #2

  • Shredder_chip
  • Shredder_chip аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 902
  • Подякували: 61
  • sxem.org Sponsor 2019
А якщо використати тюнер з автомагнітоли SONY або PIONEER-а. В них дуже не погані параметри. У мене в майстерні стоїть такий. Не скаржуся. З RDA5807M і поруч не стояв.
Останнє редагування: 04 січ. 2023 09:50 від Shredder_chip.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 04 січ. 2023 12:15 #3

  • studiotandem
  • studiotandem аватар
  • онлайн
  • I live here
  • Дописи: 758
  • Подякували: 258
  • sxem.org 2019,2021,2023 Author
RDA5807M це практично той самий Si4705, модифікований китайцями. Призначений Si4705 був для використання у мобільних телефонах без використання контурів для зменьшення габаритів. А це веде до зменьшення чутливості та завад від сусідніх станцій.
Shredder_chip пише:
А якщо використати тюнер з автомагнітоли SONY або PIONEER-а. В них дуже не погані параметри.
Параметри там, дійсно, непогані... але якщо використовувати лише сам радіомодуль то з керуванням виникнуть проблеми. Потрібен буде МК з відповідою прошивкою. При такому воріанті просто переробити магнітолу "Тернава" не вийде.
Слава Україні !!! Смерть ворогам !!!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 04 січ. 2023 12:29 #4

  • Shredder_chip
  • Shredder_chip аватар
  • Оффлайн
  • I live here
  • Дописи: 902
  • Подякували: 61
  • sxem.org Sponsor 2019
studiotandem пише:
Потрібен буде МК з відповідою прошивкою

Так, але ur4ulh пише:
Думаю зліпити ардуіно з модулем фм радіо
Тому і порадив.
Останнє редагування: 04 січ. 2023 12:30 від Shredder_chip.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: ur4ulh

Ретро приймач на двійку. 04 січ. 2023 12:38 #5

  • ur4ulh
  • ur4ulh аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 196
  • Подякували: 76
  • zavsehdatay
Розглядав цей варіант, але купувати не відомо в якому стані магнітолу, не відомо чи зможу я легко приробити тюнера. Раніше я робив тюнер із соні, LM7001 та атмега8, але зараз я на такий подвиг не готовий іти, щоб все це зібрати в купу треба купа часу та купу розсипних деталей типу варікапів. Проте якщо знайду TUX032 неодмінно використаю його.
Ні в якому разі не можна недооцінювати ті осяяння, які прості настільки, що можуть поміститися на серветці.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 05 січ. 2023 07:55 #6

  • Oto
  • Oto аватар
  • Оффлайн
  • Moderator
  • Дописи: 2681
  • Подякували: 1160
  • sxem.org 2019,2020,2021,2022,2023,2024 Site Sponsor 2017 Author
ur4ulh пише:
.... RDA5807M прийом мені зовсім не сподобався. ..
А чи складний буде варіант, якщо застосувати активну FM антену?
россия - подлая нацьiя!
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 05 січ. 2023 10:32 #7

  • ur4ulh
  • ur4ulh аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 196
  • Подякували: 76
  • zavsehdatay
Знайшов на olx магнітолу соні, начебто з TUX032. Буду пробувати підключати його до ардуіни або до якоїсь атмеги, що знайду. Буде прийом поганий доведеться робити активну антену. Місця в приймачі катастрофічно мало, доведеться зекономити на потужності підсилювача.
Ні в якому разі не можна недооцінювати ті осяяння, які прості настільки, що можуть поміститися на серветці.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.

Ретро приймач на двійку. 13 бер. 2023 18:21 #8

  • ur4ulh
  • ur4ulh аватар
  • Оффлайн
  • habitue
  • Дописи: 196
  • Подякували: 76
  • zavsehdatay
Нарешті є стабільність із світлом і мені перестали носити кляті китайські інвертори після переполюсовок чи ще чогось страшнішого, наприклад коли його підключають в мережу, щоб подивитись хто - кого. Чогось мережа завжди виграє ))). З'явилась можливість попаяти магнітолу. Підсилювачем став TDA2050, купив блютуз модуль, тюнер виколупав із старої магнітоли панасонік, приїхав також багатооборотний резистор на 10к. Довго ламав голову як зробити темброблок, куди вивести ручки НЧ ВЧ. Думав вивести ручки резисторів в кнопки вмикання діапазонів ДВ і СВ. Але "пекельні борошна" по встановленню багатооборотного резистора і резистора гучності я більше не зміг терпіти і вигадав поставити темброблок із готовими зашитими пресетами типу рок, джаз, поп, мова, які переключаються кнопкою СВ. ДВ кнопкою вмикається бас підсилювач для найкрутіших пациків, які люблять щоб гуцало, що аж багажник з бардачком відчинялися. Довелося поставити пару релюх, одну щоб запотужнити слабенький вимикач на резисторі гучності, іншу - перемикатися між радіо і блютузом. Також щоб було видно що включено було зроблено світлодіодну підсвітку екрана, жовту для радіо, і синю для блютузу. Все це було зібрано в корпус навісним монтажем. При ввімкненні блютуз видав у колонку гидесний фон і мої вуха скрутилися в трубку, а руки опустилися від усвідомлення того, що я так і не навчився правильно підключати землю. Перепідключити не вдавалося із за особливості плат темброблоку і підсилювачів. Плюнув на правильність землі і використав DC DC перетворювач. Фон пропав. Короче нижче відео що вийшло.
Ні в якому разі не можна недооцінювати ті осяяння, які прості настільки, що можуть поміститися на серветці.
Останнє редагування: 13 бер. 2023 18:56 від ur4ulh.
Увійдіть до облікового запису, щоб писати повідомлення.
Користувачі які сказали Дякую: куко
Модератори: Wolf, Vakula, Айнцвайдрайченко, Soir